Yhdistysrekisteri

HyVe ry

Vesantolaisten hyväksi, HyVeStipendit, tapahtumat, yhteistä hyvää Vesantolaisille Puheenjohtaja Esko Huttunen esko.huttunen1@gmail.com0400-679 656 Sihteeri Päivi Lindipaivi.lindi@gmail.com040-5677940

Vesannon Maa- ja kotitalousnaiset

Maa -ja kotitalousnaiset hoitavat tarvittaessa kahvi/ruokatarjoilut erilaisissa tilaisuuksissa. Pj. Sirpa LuttinenSuonenjoentie 1090,72310 Tiitilänkyläpuh. 044 5648237

Vesannon Musiikinystävät ry.

Vesannon musiikinystävät ry on Vesannon musiikkielämää ja -kulttuuria ylläpitävä ja kehittävä yhdistys. Yhdistys on perustettu v. 1988 ja on toiminut … Lue lisää

Lääminki-Horonjärven vesiensuojeluyhdistys ry.

Lääminki-Horonjärven vesiensuojeluyhdistyksen tarkoituksena on edistää Läämingin ja Horonjärven alueella Vesannolla vesistön- ja maisemansuojelua, vesistöjen tilan selvitystä, kunnostusta sekä virkistyskäyttöä. Sähköposti: … Lue lisää

Ahvenisen Kylätalo ry.

Pj. Ritva Huuskonen, ritva.huuskonen(at)vesanto.fiVarapj. Pasi Pasanensihteeri/rahastonhoitaja Merja Närhi, hiekkaniemen(at)gmail.com

Sisä-Savon JHL/Vesanto

Toimii Sisä-Savon alueella, mukana Keitele myösPlm Seija Pisto, 040 821 6935, seija.pisto(at)vesanto.fi

Vesannon Urheiluautoilijat ry

Vesantolainen noin 100 jäsenen autourheiluseura. Seurassamme on jäseninä autourheilua harrastavia ja siitä kiinnostuneita ihmisiä. Seuramme aktiivisista kilpailijoista suurin osa ajaa … Lue lisää

Jyty Vester ry

Puheenjohtaja Juha Honkaselkä, juha.honkaselka@tervo.fi, 044 7499 303Sihteeri Mervi Mäki-Penttilä, mervi.maki-penttila(at)tervo.fi, 044 749 9410Jäsenasioiden hoitaja Kirsi Lindlöf, kirsi.lindlof(at)vesanto.fi, 040 714 3313Luottamusmiehet, … Lue lisää

Vesannon VPK ry

Yhteystiedot:Antti Närhi, 040 417 4014 Osoite:Terveystie 2 72300 Vesanto

Vesannon Urheilukalastajat ry

Yhteystiedot: Puheenjohtaja Mauno Pääkkönen 0400741755 mauno.paakkonen(at)gmail.com Kimarin vuokraus Mauno Pääkkönen 0400741755 mauno.paakkonen(at)gmail.com

Vesannon Urheilijat ry

Yhteystiedot:Pj. Tarja Huuskonen, 040 582 7226, tarja(at)tilihilimat.fiSihteerin tehtävät: Sisä-Savon Tilihilimat Oy, 040 707 8743https://www.facebook.com/vesannonurheilijathttps://vesannonurheilijat.sporttisaitti.com/

Vesannon Tules ry

Yhteystiedot:Pj. Anneli Huuskonen, 040 538 3126, huuskonen.anneli(at)pp.inet.fiSiht. Riitta Kukko, Toiviontie 170 72350 Pienola, 040 762 5130Rättikerhoasiat: Leena Suihkonen. 040 518 … Lue lisää

Vesannon Sydänyhdistys ry

Yhteystiedot:Pj. Pertti Karppola, 0400 760 438, pertti.karppola(at)pp.inet.fiSiht. Esa Keränen, 040 741 7553, esa.keranen(at)pp.inet.fi

Vesannon Sotaveteraanit ry

Yhteystiedot:Pj. Veli Pulkkinen, 0400 765 119, pulkkinen.veliantero(at)gmail.comVarapj. Brita Pystynen, 040 718 6949, bpystynen@gmail.comSiht. Pekka Vuorela, 050 501 4189Talous Juhani Jäntti, … Lue lisää

Vesannon Riistanhoitoyhdistys

Yhteystiedot:Pj. Hannu Rossi, 040 505 2187Toim.ohj. Mikko Vahteala, 044 570 2359, vesanto(at)rhy.riista.fi

Vesannon reserviläiset ry

Yhteystiedot: Puheenjohtaja Eero Luttineneero.luttinen@gmail.com0442724949Sihteeri Ville Huuskonen, Saikarintie 3308, 72310 Niinivesi, 0407505944, kalastaja.ville@gmail.comresvesanto(at)gmail.com

Vesannon Partiolaiset

Yhteystiedot:Lippukunnanjohtaja Sari Toikkanen, toikkanensari@gmail.com, 040 848 1652Sihteeri Laura Väisänen, laura.h.vaisanen@gmail.com

Vesannon moottorikerho

Jäsenmaksu 40 € Yhteystiedot:Pj. Salla Laitinen, 044 522 3914, sallahelmi(at)gmail.comSiht. Anitta Pulkkinen, anittapulkkinen(at)hotmail.com

Vesannon Latu ry

Yhteystiedot:Puheenjohtaja Suvi Korhonen, korhonensuvi0@gmail.com, 040 5774 550 (parhaiten tavoitettavissa viestillä).Sihteeri ja taloudenhoitaja Saga Mokkila, saga.mokkila@gmail.com, 040 586 7443Ulkoilua ja luontoliikuntaa … Lue lisää

Vesannon Kotiseutuyhdistys ry

Yhteystiedot:E-mail: veskotyhd(at)gmail.comPj. Sisko Kuhmonen, 040 707 3185, sisko.kuhmonen(at)pp.inet.fiSiht. Anu Hytönen, 040 594 5418, anuhyt(at)gmail.comRahastonhoitaja: Vuokko Hämäläinen, 044 0307 870, vuokko.k.hamalainen(at)gmail.com

Vesannon Koiraharrastajat ry

Yhteystiedot:Puheenjohtaja Mirja Honkaselkävesannon.koiraharrastajat.ry@gmail.com Sihteeri Martta Taamvesannon.koiraharrastajat.ry@gmail.com

Vesannon Keskusta

Yhteystiedot:Pj. Uolevi Laitinen, Pöngänrannantie 46, 72350 Pienola, 040 574 0985, uolevi.laitinen(at)gmail.comSiht. Esko Huttunen, Mikkolantie 13, 72350 Pienola, 0400 679 656, … Lue lisää

Vesannon Kennelkerho

Yhteystiedot:Pj. Heidi Oinonen, puh. 040 757 5507, mehtapellon(at)gmail.comSiht. Ilmari Kolehmainen, puh. 0400 125 719, ilmari.kolehmainen(at)gmail.com

Vesannon Karjalaiset r.y.

Yhteystiedot:Puheenjohtaja, rahastonhoitaja Markku Lindi, markku.lindi(at)gmail.com, puh 0400676066Varapuheenjohtaja Mirja Pulkkinen p. 0400-171256Sihteeri Päivi Lindi p.040-5677940

Vesannon Hiihtäjät ry

Yhteystiedot:Pj. Hanne Mantere, hanne.mantere(at)gmail.comSiht. Anne Koljonen, 0400 216 525

Vesannon Helluntaiseurakunta

Seurakunta toteuttaa raamatullisen sanoman levitystyötä. Toimintamuodot koskettavat väestöä lapsista vanhuksiin. Kokoustoiminnan lisäksi on ollut ruokajakelu maanantaisin, ellei toisin ilmoiteta. Vesannon … Lue lisää

Niiniveden seurakunta

Sähköposti: niiniveden.seurakunta(at)evl.fi Nettisivut: www.niinivedenseurakunta.fi Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet etunimi.sukunimi(at)evl.fi Taloustoimisto, talouspäällikkö Ilmi Korhonen 040 359 2291 Kirkkoherra Jarmo Paananen 040 571 9596 … Lue lisää

Vesannon Demarit ry

Yhteystiedot:Pj. Seija Pisto, Kempinniementie 26 72310 Niinivesi, 040 821 6935, seija.pisto(at)vesanto.fiSiht. Riitta Kukko, Toiviontie 170 72350 Pienola, 040 762 5130, … Lue lisää

Vesamäen Osakaskunta

Yhteystiedot: Puheenjohtaja Janne Syrjänen 040 5209605Sihteeri Mauno Pääkkönen 0400741755 mauno.paakkonen(at)gmail.com

Vesamäen Martat ry

Yhteystiedot:Pj. Marjut Hytönen, marjuthytonen(at)gmail.comVarapj. Seija Miettinen, seijak.miettinen(at)hotmail.comSihteeri: Mirja Korhonen, 040 709 3880 / kahvikuppien vuokraus

Teatteri Wecando

Teatteri Wecando toteuttaa kunnianhimoista teatteritoimintaa Vesannolla. Yhdistyksen kotinäyttämö sijaitsee Niiniveden nuorisoseurantalolla. Esitysten valmistelu tapahtuu Sisä-Savon kansalaisopiston opintopiirinä. Yhteystiedot:Eino Huuskonen, einohuuskonen@hotmail.com, … Lue lisää

Sonkarin Erämiehet Ry

Yhteystiedot:Pj. Jani Jäntti, Strandmanintie 22, 72300 Vesanto, 045 806 9093, jani.jantti(at)hotmail.fiSiht. Mia Taunila, 050 575 9994, mia.taunila(at)gmail.com