Tervon ja Vesannon Yrittäjät ry

Tervon ja Vesannon Yrittäjät on noin 70 jäsenen Savon Yrittäjien paikallisyhdistys. Paikallisyhdistys vaikuttaa kunnalliseen ja seudulliseen päätöksentekoon elinkeinopolitiikan kysymyksissä, toimii … Lue lisää

Jyty Vester ry

Puheenjohtaja Juha Honkaselkä, juha.honkaselka@tervo.fi, 044 7499 303Sihteeri Mervi Mäki-Penttilä, mervi.maki-penttila(at)tervo.fi, 044 749 9410Jäsenasioiden hoitaja Kirsi Lindlöf, kirsi.lindlof(at)vesanto.fi, 040 714 3313Luottamusmiehet, … Lue lisää

Viisarit-kuntien yhteinen koronatiedote 16.2.2021

Viisarit-kuntien yhteinen koronatiedote  Palveluyhtiö Viisarit Oy:n toimialueen kunnanjohtajakokouksessa päätettiin, että kuntakohtaiset viikoittaiset varautumisryhmien kokoukset muutetaan yhteiseksi alueelliseksi kokoukseksi. Tänään pidettiin … Lue lisää

Vesannon VPK ry

Yhteystiedot:Antti Närhi, 040 417 4014 Osoite:Terveystie 2 72300 Vesanto

Vesannon Urheilukalastajat ry

Yhteystiedot: Puheenjohtaja Mauno Pääkkönen 0400741755 mauno.paakkonen(at)gmail.com Kimarin vuokraus Mauno Pääkkönen 0400741755 mauno.paakkonen(at)gmail.com

Vesannon Urheilijat ry

Yhteystiedot:Pj. Tarja Huuskonen, 040 582 7226, tarja(at)tilihilimat.fiSihteerin tehtävät: Sisä-Savon Tilihilimat Oy, 040 707 8743https://www.facebook.com/vesannonurheilijathttps://vesannonurheilijat.sporttisaitti.com/

Vesannon Tules ry

Yhteystiedot:Pj. Anneli Huuskonen, 040 538 3126, huuskonen.anneli(at)pp.inet.fiSiht. Riitta Kukko, Toiviontie 170 72350 Pienola, 040 762 5130Rättikerhoasiat: Leena Suihkonen. 040 518 … Lue lisää

Vesannon Sydänyhdistys ry

Yhteystiedot:Pj. Pertti Karppola, 0400 760 438, pertti.karppola(at)pp.inet.fiSiht. Esa Keränen, 040 741 7553, esa.keranen(at)pp.inet.fi

Vesannon Sotaveteraanit ry

Yhteystiedot:Pj. Veli Pulkkinen, 0400 765 119, pulkkinen.veliantero(at)gmail.comVarapj. Brita Pystynen, 040 718 6949, bpystynen@gmail.comSiht. Pekka Vuorela, 050 501 4189Talous Juhani Jäntti, … Lue lisää

Vesannon Riistanhoitoyhdistys

Yhteystiedot:Pj. Hannu Rossi, 040 505 2187Toim.ohj. Mikko Vahteala, 044 570 2359, vesanto(at)rhy.riista.fi

Vesannon Reserviupseerit ry

Yhteystiedot:Pj. Eero Luttinen, eero.luttinen(at)gmail.com, 044 272 4949Siht. Olli Markkanen, makkanen.olli96(at)hotmail.com

Vesannon reserviläiset ry

Yhteystiedot: Puheenjohtaja Eero Luttineneero.luttinen@gmail.com0442724949Sihteeri Ville Huuskonen, Saikarintie 3308, 72310 Niinivesi, 0407505944, kalastaja.ville@gmail.comresvesanto(at)gmail.com

Vesannon Partiolaiset

Yhteystiedot:Lippukunnanjohtaja Sari Toikkanen, toikkanensari@gmail.com, 040 848 1652Sihteeri Laura Väisänen, laura.h.vaisanen@gmail.com

Vesannon moottorikerho

Jäsenmaksu 40 € Yhteystiedot:Pj. Salla Laitinen, 044 522 3914, sallahelmi(at)gmail.comSiht. Anitta Pulkkinen, anittapulkkinen(at)hotmail.com

Vesannon Latu ry

Yhteystiedot:Puheenjohtaja Suvi Korhonen, korhonensuvi0@gmail.com, 040 5774 550 (parhaiten tavoitettavissa viestillä).Sihteeri ja taloudenhoitaja Saga Mokkila, saga.mokkila@gmail.com, 040 586 7443Ulkoilua ja luontoliikuntaa … Lue lisää

Vesannon Kotiseutuyhdistys ry

Yhteystiedot:E-mail: veskotyhd(at)gmail.comPj. Sisko Kuhmonen, 040 707 3185, sisko.kuhmonen(at)pp.inet.fiSiht. Anu Hytönen, 040 594 5418, anuhyt(at)gmail.comRahastonhoitaja: Vuokko Hämäläinen, 044 0307 870, vuokko.k.hamalainen(at)gmail.com

Vesannon Koiraharrastajat ry

Yhteystiedot:Puheenjohtaja Mirja Honkaselkävesannon.koiraharrastajat.ry@gmail.com Sihteeri Martta Taamvesannon.koiraharrastajat.ry@gmail.com

Vesannon Keskusta

Yhteystiedot:Pj. Uolevi Laitinen, Pöngänrannantie 46, 72350 Pienola, 040 574 0985, uolevi.laitinen(at)gmail.comSiht. Esko Huttunen, Mikkolantie 13, 72350 Pienola, 0400 679 656, … Lue lisää

Vesannon Kennelkerho

Yhteystiedot:Pj. Heidi Oinonen, puh. 040 757 5507, mehtapellon(at)gmail.comSiht. Ilmari Kolehmainen, puh. 0400 125 719, ilmari.kolehmainen(at)gmail.com

Vesannon Karjalaiset r.y.

Yhteystiedot:Puheenjohtaja, rahastonhoitaja Markku Lindi, markku.lindi(at)gmail.com, puh 0400676066Varapuheenjohtaja Mirja Pulkkinen p. 0400-171256Sihteeri Päivi Lindi p.040-5677940

Vesannon Hiihtäjät ry

Yhteystiedot:Pj. Hanne Mantere, hanne.mantere(at)gmail.comSiht. Anne Koljonen, 0400 216 525

Vesannon Helluntaiseurakunta

Seurakunta toteuttaa raamatullisen sanoman levitystyötä. Toimintamuodot koskettavat väestöä lapsista vanhuksiin. Kokoustoiminnan lisäksi on ollut ruokajakelu maanantaisin, ellei toisin ilmoiteta. Vesannon … Lue lisää

Niiniveden seurakunta

Sähköposti: niiniveden.seurakunta(at)evl.fi Nettisivut: www.niinivedenseurakunta.fi Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet etunimi.sukunimi(at)evl.fi Taloustoimisto, talouspäällikkö Ilmi Korhonen 040 359 2291 Kirkkoherra Jarmo Paananen 040 571 9596 … Lue lisää

Vesannon Demarit ry

Yhteystiedot:Pj. Seija Pisto, Kempinniementie 26 72310 Niinivesi, 040 821 6935, seija.pisto(at)vesanto.fiSiht. Riitta Kukko, Toiviontie 170 72350 Pienola, 040 762 5130, … Lue lisää

Vesamäen Osakaskunta

Yhteystiedot: Puheenjohtaja Janne Syrjänen 040 5209605Sihteeri Mauno Pääkkönen 0400741755 mauno.paakkonen(at)gmail.com

Vesamäen Martat ry

Yhteystiedot:Pj. Marjut Hytönen, marjuthytonen(at)gmail.comVarapj. Seija Miettinen, seijak.miettinen(at)hotmail.comSihteeri: Mirja Korhonen, 040 709 3880 / kahvikuppien vuokraus

Teatteri Wecando

Teatteri Wecando toteuttaa kunnianhimoista teatteritoimintaa Vesannolla. Yhdistyksen kotinäyttämö sijaitsee Niiniveden nuorisoseurantalolla. Esitysten valmistelu tapahtuu Sisä-Savon kansalaisopiston opintopiirinä. Yhteystiedot:Eino Huuskonen, einohuuskonen@hotmail.com, … Lue lisää

SuPerin Sisä-Savon ammattiosasto

Suomen lähi- ja perushoitajaliitto SuPerin Sisä-Savon ammattiosasto Yhteystiedot:Eini Roitto, super526(at)superliitto.fi

Sonkarin Erämiehet Ry

Yhteystiedot:Pj. Jani Jäntti, Strandmanintie 22, 72300 Vesanto, 045 806 9093, jani.jantti(at)hotmail.fiSiht. Mia Taunila, 050 575 9994, mia.taunila(at)gmail.com

Sisä-Savon Sävelet ry

Sisä-Savon Sävelet ry:n tarkoituksena on edistää taiteiden harrastusta ja tasoa yhdistyksen vaikutusalueella sekä koota alan ammattilaiset ja harrastajat yhteiseen toimintaan.Sisä-Savon … Lue lisää

Sisä-Savon Mielenterveysseura ry

Seuran tarkoituksena on vapaaehtoistoiminnan pohjalta edistää mielenterveyttä tukemalla ja kehittämällä ennaltaehkäisevää mielenterveystyötä sekä vahvistaa mielen hyvinvointia.Kansalaisten mielenterveystiedon monipuolistaminen ja sen … Lue lisää